16512

تهیه آسان کلم پلو شیرازی

به آسانی کلم پلو شیرازی را در منزل پخت کنید.

مواد غذایی لازم جهت پخت کلم پلو شیرازی 

کلم قمری یا کلم برگ500 گرم
آبغوره2 قاشق غذاخوری
پیاز1 عدد
گوشت چرخ کرده250 گرم
آرد نخودچی2 قاشق غذا خوری
برنج4 پیمانه
سبزی کلم پلو200 گرم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم
زردچوبه و ادویه کاریبه مقدار لازم

مرحله اول - آماده سازی اولیه

برای تهیه کلم پلوی خوشمزه و مخصوص به روش شیرازی در ابتدای کار، برنج را 1 ساعت زودتر با کمی آب و نمک خیس می کنیم. یک قابلمه را با مقداری آب روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش آید. سپس برنج را با کمی نمک به آن اضافه کرده و می گذاریم تا بپزد. برخی از بانوان، سبزیجات کلم پلو را به همراه کلم، کمی تفت می دهند و سپس به همراه مخلفات در پلو قرار می دهند.

مرحله دوم - تهیه کلم خلالی

در اواخر پخت، سبزی را به صورت ریز خرد می کنیم، سپس آنرا را به آب جوش اضافه کرده و بعد از 10 دقیقه، وقتی که نیم پز شد، آن را آبکش کرده و کنار می گذاریم. کلم قمری را شسته و پوست می کنیم. سپس به صورت خلالی خرد می کنیم. در صورتیکه از کلم برگ استفاده می کنیم، آنرا به صورت نواری برش می زنیم.

مرحله سوم - تفت دادن کلم

اگر از کلم برگ استفاده می کنیم باید آن را شسته و به صورت نوارهای باریک برش بزنیم و خرد کنیم. یک تابه برداشته و با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود. کلم ها را به آن اضافه کرده و تفت می دهیم تا آب آن کشیده شود.

مرحله چهارم - اضافه نمودن چاشنی کلم پلو

سپس نمک و فلفل و زردچوبه را به آن اضافه کرده و کمی آّبغوره می زنیم و می گذاریم روی حرارت تا آب آن به خوبی جمع شود. پیاز را شسته و پوست می کنیم و رنده می کنیم. سپس آب آن را با دست گرفته و درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله پنجم - تهیه قلقلی گوشت چرخ کرده

گوشت چرخ کرده و نمک و فلفل و زردچوبه و پودر کاری و کمی آرد نخودچی را به آن اضافه کرده و خوب ورز می دهیم تا مزه ها با هم ترکیب شود. سپس به شکل قلقلی در می آوریم. یک تابه را با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود.

مرحله ششم - سرخ کردن قلقلی

در این مرحله گوشت های قلقلی را درون آن قرار می دهیم و تمام قسمت های آنها را سرخ می کنیم. کف یک قابلمه را با کمی روغن چرب می کنیم. ته دیگ مورد نظر را کف دیگ می چینیم. یک لایه مخلوط برنج و سبزی را کف قابلمه می ریزیم.

مرحله هفتم - چینش پلو و ترکیبات کلم پلو در قابلمه

یک لایه مخلوط کلم روی آن ریخته و همینطور ادامه می دهیم تا مواد تمام شود. در آخر، کمی کره حیوانی روی برنج ریخته و آن را روی حرارت ملایم دم می کنیم. وقتی که خواستیم غذا را بکشیم، کوفته ها را روی آن یا دورش می ریزیم.

مرحله هشتم - تهیه کلم پلو مجلسی

در صورت تمایل می توان به یک روش دیگر نیز این غذا را اماده کرد. در این روش می توان کوفته ها را در زمانی که برنج در حال دم کشیدن است لابه لای برنج اضافه کرد اما برای این که مجلسی تر شود موقع سرو اضافه می شود.

منبع : sarashpaz.parisa