از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

ماست سنتی شیرازی دهقان 2 کیلویی

وضعیت ناموجود
رتبه ی این کالا: 5.0

ماست سنتی شیرازی دهقان 2 کیلویی

 

وزن کالا : 2000 گرم

ترکیبات : ماست کاملا سنتی و طبیعی بدون نشاسته و مواد نگه دارنده

مدت ماندگاری : 3 الی 5 روز در دمای یخچال

شرایط نگاه داری : در دمای یخچال نگه داری شود.

وضعیت سلامت : دارای پروانه بهداشتی

 

لازم است این مطالب را درباره ماست سنتی دهقان بدانید ...

 

چگونه کیفیت ماست سنتی سالم را تشخیص دهیم؟

طرز تهیه ماست سنتی واقعی چگونه است؟

مایه زنی ماست سنتی به چه صورت انجام می شود؟

آیا نکات بهداشتی در زمان خرید و استفاده از ماست سنتی را می دانید؟

تولیدی ماست و لبنیات سنتی دهقان در شیراز ، سال های متمادی اقدام به تولید ماست به روش سنتی می نماید. با توجه به تغییراتی که در روند تولید ماست در سال های اخیر انجام شده است و ماست به روش هموژنیزه و مایه زنی صنعتی تولید می شود و استفاده از برخی شیرین کننده ها در تولید ماست حتی ماست های سنتی ، معمول شده است ولی این ماست کاملا با روش سنتی و قدیمی ، جوشانده شده (پاستوریزه و استریلیزه) و بدون هیچ گونه نگه دارنده و با مایه زنی از کف کاسه ماست انجام می شود که از نشانه های آن در زمان استفاده جمع شدن آب ماست در کنار کاسه ماست است که اصطلاحا به آن آب کندن ماست اطلاق می شود و از نشانه های سالم بودن و اصل بودن ماست سنتی است. همچنین ماست سنتی دهقان در صورتی که در دمای یخچال و به مدت طولانی نگه داری شود فقط مقداری آب از دست می دهد و در نهایت به دلیل سالم بودن ماست و عدم وجود نگه دارنده به مرور طعم دومزه پیدا نموده و سپس ترش می شود ولی کپک روی سطح ماست ایجاد نمی شود که این موضوع به دلیل عدم وجود شیرین کننده هایی مانند نشاسته است.

کره گیری از ماست سنتی دهقان

از دیگر خصوصیات فیزیکی این نوع مایه زنی ماست ، جدا شدن چربی در زمان تولید ماست و قرار گرفتن بر روی سطح ماست داخل کاسه است. بنابراین ، ماست سنتی دهقان برای گرفتن کره از ماست توسط دستگاه کره گیر و دوغ زن خانگی بسیار مناسب است. اگر یک ماست سنتی مناسب برای دستگاه کره گیر لازم داشته باشید می توانید از این ماست استفاده نمایید که با یک دستگاه کره گیری خانگی به راحتی تا یک کیلوگرم کره را می توانید از 5 کیلوگرم ماست سنتی دهقان جدا نمایید.

مصرف خوراکی این نوع ماست به ویژه برای افرادی که به مواد نگهدارنده شیمیایی و شیرین کننده ها حساسیت و آلرژی دارند توصیه می گردد. 

نکته بهداشتی : لازم به ذکر است به دلیل عدم وجود نگه دارنده ها به ویژه در فصل تابستان ، این نوع ماست سنتی بایستی به صورت تازه و با خرید روزانه ، تهیه و مصرف شود.

 

 جهت خرید حضوری ماست سنتی دهقان در شیراز به آدرس فروشگاه مندرج در قسمت تماس با ما  آریافودز مراجعه نمایید.

 

 

اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید