16512

طلای سرخ ارزشمند، زعفران ایرانی

 طلای سرخ ارزشمند، زعفران ایرانی

زعفران یکی از نماد های ایران در جهان می باشد. این سوغاتی ایرانی دارای دو عنصر است که آن را مهم و کاربردی کرده است. مورد اول خواص زعفران است. این سوغات ارزشمند دارای خواص بی نظیری همچون کاهش اضطراب و افزایش نشاط می باشد. در ادامه بیشتر با خواص زعفران آشنا می شوید. اما عنصر دوم قیمت این محصول است. در حقیقت لقب طلای سرخ فقط به دلیل خواص بی نظیر این ادویه نیست. بلکه قیمت آن نیز عاملی است که طلا بودن آن را به رخ می کشد. در ادامه این مقاله بیشتر به معرفی خواص زعفران و کاربرد های آن می پردازیم.

زعفران چیست؟

زعفران یک ادویه ایرانی است. این ماده از میان گل های زعفران بدست می آید. زعفران ایرانی بیشتر در نواحی کم آب کشت می شود. این محصول به آب کمی نیاز درد و حتی به صورت دیم هم کشت می شود. زعفران قائنات و مشهد جزو مشهور ترین انواع زعفران در ایران می باشند. شما می توانید زعفران را از سوغاتی فروشی های شهر خودتان خریداری نمایید.

خواص زعفران، عامل اصلی محبوبیت این ادویه در جهان گشته است.

همانطور که میدانید زعفران یک ادویه خوش بو و خوش رنگ است. اما این نکات مربوط به ویژگی های این سوغات ارزشمند است و جزو خواص آن به حساب نمی آید. منظور ما از خواص در این مقاله فواید این ماده است. در حقیقت خواص زعفران تاثیراتی هستند که در اثر مصرف این ادویه در جسم و روح شما به وجود می آیند.

خرید زعفرانزعفران ایرانی

ادویه نشاط بخش محبوب اعیاد و جشن ها

از زمان قدیم تا بحال مادر بزرگ ها برای ما شربت های شیرین و خوشمزه ای با چاشنی زعفران درست می کردند. اصلا تا بحال به این مسئله فکر کرده اید چرا شربت های زعفرانی جزو محبوب ترین نذری های اعیاد هستند؟ این را بدانید که یکی از علت های آن خاصیت نشاط بخش بودن زعفران است. همچنین این سوغات ارزشمند احساسات ناخوشایند را نیز از شما دور می کند. پس به طور کلی زعفران باعث می شود که حال خوش مهمان جسم و روح شما شود.

این ادویه گران بها را بخورید و از سرطان دور بمانید.

از بین بردن رادیکال های آزاد وظیفه اصلی زعفران پس از ورود به بدن شما است. بی دلیل نیست که قدیمی های ما هر از چندگاهی از چای زعفران برای حفظ سلامتی و افزایش انرژی استفاده می کردند. آنها با این کار غم را از خود دور و سلامتی را به جسمشان فرا میخواندند رادیکال های آزاد همان مواد مضر سرطان زایی هستند که در اثر استفاده از مواد شیمیایی، آلودگی هوا و... وارد بدن ما می شوند. زعفران این دوست قدیمی ما ایرانیان با از بین بردن این ماده خطرناک جان ما را نجات می دهد.

تقویت قدرت ذهنی از دیگر خواص زعفران است.

زعفران دارای خواص بی شماری می باشد که ما فقط قادریم از چند مورد آن در این مقاله نام ببریم. یکی دیگر از کارکرد های زعفران در بدن تقویت هوش و حافظه است. اگر می خواهید همین موارد بیان شده در این مقاله را تا آخر عمر به خاطر داشته باشید، زعفران بخورید. این ماده ارزشمند باعث تقویت حافظه و توانمندی های ذهنی در شما می شود.

زعفران ایرانی

زعفران ناب ایرانی

آرامش و راحتی ارمغان استفاده از زعفران ایرانی ناب

آرامش خودش یکی از مهم ترین خواص زعفران است. این محصول با افزایش آرامش و تنظیم سیکل شبانه روزی بدن باعث ایجاد خوابی آرام می شود. پس اگر دچار مشکلات خواب و یا ناآرامی های روحی هستید. این محصول مناسب حال شماست.

پس در یک جمله همواره بخاطر داشته باشید که زعفران ایرانی بخورید تا شاد باشید، سالم بمانید و ذهن قوی داشته باشید.

ویژگی های منحصر به فردی که این ادویه را تبدیل به یک محصولی ارزشمند کرده است.

زعفران علاوه بر خواص بی نظیر کاربرد های فراوانی نیز دارد. رنگ سرخ و زیبای این ادویه هر غذایی را زیبا می سازد. بوی زعفران هر غذایی را اشتها آور می کند. شما می توانید از این ادویه در پخت انواع کیک نیز استفاده کنید. بستنی با طعم زعفران یکی از محبوب ترین دسر های ایرانی است. استفاده از این ادویه جادویی را در مرصع پلو و ته دیگ زعفرانی فراموش نکنید. این ادویه پرخاصیت در تک تک غذاهای ایرانی جایگاه خاصی دارد. زعفران و رنگ مویش در خاطرات ما ایرانی ها نیز جایگاه ویژه ای دارد و همین مسئله یکی از علت های اصلی محبوبیت این ادویه برای ما است.

روش های خرید زعفران

شما می توانید زعفران را به صورت بسته بندی و یا با وزن دلخواه خریداری نمایید. معمولا به دلیل قیمت بالای زعفران این محصول را به صورت گرمی و یا سیری می فروشند. اگر می خواهید این محصول را به صورت آنلاین خریداری کنید حتما این کار را از یک سایت نامدار خریداری نمایید. زیرا اگر زعفران مدت زیادی باقی مانده باشد دیگر آن رنگ و عطر دلخواه را نخواهد داشت.

نکاتی برای استفاده دقیق تر از این محصول

اگر فکر می کنید دم کردن زعفران بهترین روش برای استفاده از این محصول است باید این را بدانید که کاملا در اشتباهید. برای هر ویژگی زعفران باید روش خاصی برای تهیه آن داشته باشید.

  • اگر میخواهید زعفران رنگ قوی تری بدهد جای آب جوش و دم کردن از یخ استفاده کنید. در این صورت شما رنگ زعفران زیبا و قویی خواهید داشت.
  • روش دم کردن بیشتر برای مواقعی که به عطر زعفران ایرانی نیاز دارید بکار می آید.

کیفیت در مصرف زعفران


 خرید زعفران برای مصرف شخصی و یا به عنوان سوغات در شیراز

خرید زعفران ایرانی می تواند به دو علت انجام شود. یا مهمان شهر پر آوازه ما شیراز هستید و یا شیرازی هستید و به دنبال آوردن رنگ و بوی این ادویه اصیل ایرانی به خانه تان هستید. در هر دو صورت باید در پی یافتن مکانی مناسب باشید تا بهترین زعفران را با قیمت اصلی در اختیار شما بگذارد. سوغات آریا فودرز شیراز همان مرکزی است که آماده ارائه بهترین زعفران در شیراز به شما می باشد. شما در این فروشگاه همچنین می توانید به خرید شیرینی و سوغات ویژه شیراز بپردازید. در این فروشگاه همچنین دیگر مواد غذایی سلامت محوری نیز بپردازید.