16512

راهنمای خرید سوغات شهر قم

برای خرید سوغات قم با چه انتخابهایی روبرو هستیم؟

قم یک از شهرهای زیارتی ایران است که سالانه گردشگران زیادی به آنجا می روند. خرید سوغات قم یکی از جذاب ترین کارهایی است که گردشگران انجام می دهند.

در این شهر انواع سوغاتی های خوراکی و صنایع دستی موجود می باشد و گردشگران با توجه به علاقه خود می توانند به خرید سوغات قم بپردازند.

سوغاتی های شهر قم را می توان از بسیاری از فروشگاه های این شهر خریداری کرد. اما این شهر دارای دو بازار بزرگ کهنه و نو است که هر کدام دارای تیمچه هایی می باشند. افراد می توانند انواع سوغاتی های قم( خوراکی و صنایع دستی) این شهر را از آنجا خریداری کنند.

قابل ذکر است که برخی از فروشگاه های این شهر که قدمت بالایی نیز دارند، سوغاتی های با کیفیت خوراکی و صنایع دستی این شهر را به فروش می رسانند.

سوغات شهر مذهبی قم چیست؟

معرفی سوغاتی های شهر قم

بسیاری از افراد سوهان را مهم ترین سوغات قم می دانند. سوهان نوعی حلوا می باشد که شکر زیادی به آن افزوده شده است. امروزه انواع سوهان های کنجدی، عسلی، گزی، لقمه ای و ... در بازار سوغات قم به چشم می خورد.

شیرینی و یا نان کسمه دیگر سوغات قم می باشد که با ذائقه بسیاری از افراد هماهنگی دارد. نان شیرینی محلی و حلواهای شاده دانه، ارده و کنجدی از دیگر سوغاتی های خوراکی شهر قم می باشند.

افراد می توانند برای خرید سوغات قم به صنایع دستی آن نیز توجه کنند. از مهم ترین سوغات قم خرمره می باشد، سنگی آبی رنگ که به منظور چشم زخم مورد استفاده قرار می گیرد.

قالی های دستبافی که از جنس کرک، پشم و ابریشم هستند نیز از دیگر سوغات قم می باشند. این قالی ها دارای نقوش زیبایی می باشند اما عمده آنها دارای طرح های شکارگاه، لچک و ترنج هستند.

تابلوها و ظروف معرق کاری شده نیز یکی دیگر از مهم ترین سوغاتی های قم هستند که توسط هنرمندان با تجربه روانه بازار می شوند. اما یکی دیگر از مهم ترین صنایع دستی این شهر مرواربافی( حصیر بافی) می باشد. افراد می توانند برای خرید سوغات قم به سبدها و ظروف مرواربافی شده آن توجه ویژه ای داشته باشند.

در این شهر سفال سازی نیز دارای قدمت بالایی است. سفال هایی که روی آنها نقاشی های سنتی زیادی دیده می شود. این سفال های نقاشی شده دارای شکل های مختلفی هستند که می توانند از مهم ترین سوغات قم باشند.

سوغات آریافودز شیراز، یک سایت اینترنتی خرید شیرینی و سوغات می باشد که سعی کرده است تمامی سوغاتی های شهرهای مختلف ایران را به کاربران ایرانی معرفی کند و آنها را به صورت اینترنتی و با قیمت های مناسب به فروش برساند.

 

خرید انواع سوغات شهر قم در آریافودز