16512

چگونه حلوا مسقطی لاری را در خانه تهیه و پخت نماییم

 
 

مواد لازم برای تهیه حلوا مسقطی لاری

 
  
 ترکیبات حلوا مسقطی

 مقدار لازم

نشاسته گل                      2 لیوان
شکر سفید 4 لیوان
 روغن  1/2 لیوان
زعفران دم کرده غلیظ5 قاشق غذا خوری
هل کوبیده
1 قاشق غذا خوری
گلاب1 لیوان
جوز هندی1/2 قاشق غذا خوری
خلال پسته و بادام به مقدار لازم
گلوکز خوراکی 1 قاشق غذا خوری
آب 6 لیوان
 
 

طرز تهیه حلوا مسقطی لاری چگونه است؟

 
 
 
ابتدا شکر را داخل قابلمه ریخته ، بهتر است از قابلمه مسی یا قابلمه چدن استفاده کنیم و سپس شعله گاز را روشن و حرارت را کم میکنیم. مقداری شکر را درون قابلمه ریخته تا آب شود و دقت نمایید تا رنگ آن تیره نشود و یا نسوزد.
  
اکنون 6 لیوان آب را اضافه میکنیم ، لازم است حرارت شعله کم باشه و با قاشق محلول آب و شکر را هم بزنید تا ذرات شکر کامل داخل آب حل بشه ، سپس محلول نشاسته که از قبل حل شده با یک لیوان آب ( اگر مخلوط حالت گلوله داشت داخل آبکش یکدست نمایید. چون باید نشاسته خوب مخلوط شده و حالت گلوله مانند نداشته باشه) را اضافه میکنیم به مخلوط شکر و آب و مواد را کاملا هم میزنیم .
 
زمانی که مخلوط نشاسته غلیظ شد ، روغن مایع را به اندازه نصف لیوان اضافه میکنیم ، مواد را هم میزنیم و سپس زعفران دمکرده غلیظ را به آرامی به آن اضافه می نماییم.
 
حلوا مسقطی حدود 1/5 إلی 2ساعت زمان میبره تا آماده بشه و در این مدت دائما بایستی هم زده شود. سپس گلوکز مایع خوراکی یک قاشق غذاخوری اضافه میکنیم ، حلوا هم میزنیم ،تا هم بوی خامی نشاسته از بین برود و حلوا خوب پخته شده و جا بیفتد.
 
در مرحله بعد گلاب را هم اضافه میکنیم تا حلوا ته نگیره و حدود 1/5إلی 2ساعت زمان میبره تا حلوا آماده بشه و حالت کشدار پیدا میکنه ، در این زمان شعله گاز را خاموش نموده ، هل پودر شده ، و جوز هندی کوبیده شده را اضافه میکنیم.
 
حلوا حالت جمع شده وسط قابلمه دیگه کامل پخته شده ، در این موقع خلال بادام را اضافه نموده و به هم زدن آن ادامه میدهیم. بهترین روش اینست که حلوا را داخل یک سینی ریخته و با خلال پسته تزیین کنید. از خلال بادام ،پسته ،مغز گردو ،گل محمدی برای تزیین روی حلوا استفاده کنید.