16512

درباره شهر شیراز و سوغاتی شیراز

 آشنایی با سوغات شیراز

شیراز، شهر راز، یکی از پر مخاطب ترین شهر های ایران می باشد. مواد غذایی شیراز یکی از خواستنی ترین قسمت ماجرا می باشد. قسمت اعظم آن ها شیرینی جات می باشد هر چند بدون شک می دانید عرقیات این شهر نیز معروفیت و محبوبیت بسیاری دارند.

از بین این سوغات می توان به نان یوخه سنتی شیراز، کلوچه مسقطی شیراز، نان سنتی گتک و انواع عرقیات ، آبلیمو و ...

اشاره کرد. در اینجا تعدادی از آن های به اختصار به شما معرفی می کنیم.

 

خرید سوغات شیراز

برای انتخاب سوغاتی در ابتدا باید با انواع ان آشنا شوید. در این جا محبوب ترین مواد غذایی شیراز را به شما معرفی می کنیم.

  • نان یوخه : نان یوخه با به اصطلاح دیگر کاک یکی از نان ها و شیرینی های بسیار محبوب و خوشمزه ی شیراز است. این نان دارای لایه های نازک و خشک با پودر قند مابین آن یکی از میان وعده های محبوب هر شخصی است. این شیرینی انواع مختلفی دارد و با موادی مانند پودر پسته، پودر قند یا گل زر و... تزئین می شود.
  • نان فسایی: یکی از قدیمی ترین سوغات شیراز نان فسایی می باشد. که بافت این شیرینی مابین نخودچی و شیرینی آردی می باشد. این شیرینی برای پذیرایی شما از مهمان در اعیاد یا مراسم این چنینی بسیار مناسب است.
  • مسقطی : مسقطی یا اصطلاحا راحت الحلقوم یکی از شیرینی های معروف ایرانی می باشد که در چندین شهر پخت می شود. اما این شیرینی به عنوان یکی از نوع های سوغات شیراز حساب می شود که مورد علاقه ی هر شخصی نیز می باشد. مسقطی یکی از دسر های شهرستان لار محسوب می شود که در سال های اخیر به عنوان دسر در کنار چای مصرف می شود.
  • عرقیات : یکی از معروف ترین سوغاتی های این استان عرقیات آن می باشد، که انواع مختلفی مانند گلاب، بیدمشک، بهار نارنج، کاسنی و... دارد. این عرقیات هر کدام خواص درمانی بسیار مهمی نیز دارند. به طور مثال گلاب برای پوست و آرامش بسیار مناسب است یا بیدمشک از قدیم برای قلب و تقویت آن استفاده می شود.
  • لبنیات : ماست، دوغ، کشک و ... یکی از مواد غذایی های محبوب شیراز نیز می باشد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

برای خرید سوغات شیراز یا موادغذایی شیراز می توانید از سایت های اینترنتی خرید کنید و در هر شهر از ایران آن را تحویل بگیرید. یکی از سایت های معروف و با تنوع زیاد در این راستا سایت "آریا فودز" می باشد. با این سایت به راحتی می توانید خرید کنید و درب منزل تحویل بگیرید.