از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

عسل درخت کنار کارن یک کیلوگرم

وضعیت موجود
قیمت 230000 تومان
رتبه ی این کالا: 5.0

عسل کنار طبیعی کارن ظرف جار شیشه ای یک کیلوگرم

 

دارای خواص درمانی فوق العاده و با ساکارز پایین می باشد. عسل کنار به ویژه مدتی پس از فرآوری عسل ، تیره شده و نسبت به عسل های دیگر طبع گرمتری دارد. این عسل همچنین برای مصرف خوراکی نیز ، بسیار مقوی و انرژی زا است.

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

 

عسل طبیعی درخت کنار : 

 

عسل کنار یکی از فراورده‌های با کیفیت و مرغوب استان فارس و بوشهر است.

درخت کنار که نام دیگر آن سدر است بیشتر در استان‌های جنوبی به ویژه بوشهر می‌روید و میوه آن خوراکی ‌است و سرشار از ویتامین C و مقادیر نسبتا خوبی از ویتامین ،E و محتوی کلسیم، فسفر و آهن است. ارزش غذایی ‌میوه کنار از لحاظ پروتیین، مواد معدنی، کلسیم، فسفر، کاروتن و ویتامین از سیب غنی تر و میزان کالری و ویتامین c آن نسبت به پرتقال بیشتر است. میوه آن براحتی هضم و گوشت میوه آن شیرین و خوشمزه است.

عسل کنار به عسلی کنار گفته می‌شود که حداقل ۵۰ درصد به بالا از شهد گیاه کنار استفاده شده باشد. یکی از بهترین نوع عسل در فرهنگ عرب زبان‌‌ها است و یکی از هدایای ارزشمند در ایام قدیم بوده است. هر کسی بخواهد از عسل کنار برای بهبود بیماری های خود استفاده کند مطمئنا بهترین انتخاب را داشته است.

 

خواص عسل کنار چیست؟

 

در طب بوعلی این عسل برای سرد مزاجان توصیه شده و برای افرادی که دارای ضعف قوای جنسی و جسمی هستند توصیه شده است، این عسل در بین اعراب محبوبیت خاصی دارد و به عنوان عسل جنسی نیز نامیده می‌شود و به تازگی در بسیاری از کشورهای دنیا به عناون یک تقویت کننده جنسی موثر، سریع و طبیعی استفاده می‌شود. عسل سدر از دیر باز به عنوان هدیه یا پیشکش برای پادشاهان به عنوان خلعت فرستاده می‌شده است.

فرآوری عسل کنار چگونه است؟ 

 

زمان برداشت عکس کنار ( یا همان عسل سدر ) از اواخر تابستان تا اواسط پاییز می‌باشد. این عسل اگر خالص باشد و با عسل‌های دیگر مخلوط نشده باشد. تقویت کننده موی سر، تقویت کننده اعصاب، دارای پروتئین، ضد کم خونی، ضد کمر درد، بهترین مرحم برای سوختگی‌ها و موثر در درمان انواع سرطان‌ها می‌باشد.

عسل این گیاه کف می‌کند در بسیاری از جاها و مناطق عسل کنار را به صورت کف کرده استفاده می نمایند و بسیاری نیز معتقد هستند که عسل نباید کف کند پس شاید عسل مرغوب نیست. این امر باعث شبهات زیادی در بین افراد و حتی زنبوردارانی که اقدام به تولید این عسل می کنند شده است.

علت این کف کردن برمی گردد به خود گیاه کنار و ربطی به طبیعی و یا نامرغوب بودن عسل تولید شده ندارد. دلیل کف کردن این عسل وجود مقادیر قابل توجهی ساپونین در عسل این گیاه می‌باشد. بنابرین این عسل دارای ارزش عذایی و مکملی بسیار بالایی می باشد.

 

ترکیبات عسل کنار : 

 

گلیکوزیدهای ساپونین به ۲ گروه ساختار شیمیایی aglycones و (sapogenins). تقسیم می‌شوند با هیدرولیز ساپونین یک aglyconeبدست می‌آید که به عنوان “sapogenin”.شناخته می‌شود. ساپونین به یک aglycone پلی سیکلیک با یک یا چند زنجیره کناری قندی متصل است. ساپونین‌های خنثی شناخته شده از استروئیدهای با زنجیره کناری spiroketal مشتق می‌شوند. ساپونین های اسیدی (ACID) ساختار triterpenoid را دارا می باشند. این ویژگی ها حتی در سفیده تخم مرغ نیز وجود دارد که اگر مخلوط شود باعث کف کردن می شود.

 

خواص عسل

 

عسل کنار خواص بسیار زیادی دارد که می‌توان به چند مورد آن اشاره کرد:

التیام زخم؛ عسل کنار از سرعت بالاتری برای بهبود زخمها نسبت به دیگر عسل‌ها  و حتی نسبت به  داروهای شیمیایی زودتر شروع به فعالیت می‌کند و بهبود حاصل می‌شود. و می‌تواند با کمک رساندن به بافت‌های آسیب دیده روی سطح داخلی و خارجی پوست به درمان زخم‌ها با سرعت بالاتری بپردازد.

آنتی بیوتیک بسیار قوی؛ این عسل می‌تواند با عفونت‌های باکتری‌ها و قارچ‌ها مبارزه کند.

سرشار از مواد مغذی؛ عسل کنار سرشار از مواد معدنی و مغذی است که ۹۰ درصد نیاز مواد معدنی بدن را تامین می‌کند و بدن ما همیشه در ثروت مواد مغذی خواهد بود.

ضد درد و تب شدید؛ عسل کنار ضد درد در بدن می‌باشد اگر در پای یا کمر یا هر عضوی از بدن احساس درد می‌کنید می توانید روی کمک عسل کنار حساب باز کنید. یکی از راه‌های تسکین درد آرام کردن بخش‌های عصبی و رگ‌های عضو میباشد.

عسل کنار در خود فیتوکمیکال دارد که می‌تواند در کاهش تب شدید به شما کمک کند. برای اینکه دلیل علمی داشته باشیم محققان این اثر را روی موش‌ها تست کردند. در واقع زمانی که موش‌ها تب شدید داشتند مقداری عسل کنار وارد بدن آنها کردند و وقتی نتیجه را دیدند کاملا حیرت ‌انگیز بود. طوری که عسل کنار اثری به مراتب بهتر از آسپرین و ایندومتاسین داشته است.