از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

پک ارده و شیره هرنگ طلایی

وضعیت موجود
قیمت 62000 تومان
رتبه ی این کالا: 5.0

پک ارده طلایی و شیره خرما هرنگ 

 

چرا ارده کنجدی هرنگ بهترین ارده در جنوب ایران است؟

دیر بازیست مناطق مختلفی از جنوب ایران مانند لارستان و استان هرمزگان و کشورهای حاشیه نشین خلیج فارس مانند امارات و قطر از ارده ای موسوم به ارده هرنگ یا ارده طلایی هرنگ استفاده می نمایند. این ارده در استان هرمزگان شهرستان بستک و بخش هرنگ تولید می شود و همان طور که گفته شد به شهرستان های همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود. این شرکت علاوه بر این محصول ، تولیدات دیگری را نیز عرضه می نماید که عموما تهیه شده از کنجد هستند و دلیل آن، کشت محصول کنجد در منطقه هرنگ است. محصولاتی مانند ارده ، حلوا ارده ، روغن کنجد، سوهان کنجدی و حتی خود کنجد به صورت خام و بوداده از تولیدات ارده طلایی هرنگ می باشد.

لازم است بدانید ارده و حلوا در ایران در دو نوع بوداده و خام تولید می شوند. رنگ ارده خام روشن تر است و ارده کنجدی بوداده تیره تر.

مناطق جنوبی ایران مانند بوشهر ، برازجان و جهرم که ارده معروف تری دارند، از کنجد بوداده استفاده می نمایند ولی شهرهایی مانند یزد و اردکان از کنجد خام استفاده می نمایند. ارده یزد نیز از قدمت و شهرت زیادی در ایران برخوردار است.

 ارده دارای طبع گرم است و خواص درمانی بسیاری دارد که مشتق از خواص کنجد است و البته مصرف خوراکی آن با غذاهای دیگری مانند خرما و شیره خرماست. ارده یک غذای فصلی است و به دلیل طبع گرم آن ، در زمستان مصرف بیشتری دارد. کاربرد دیگر ارده خام استفاده در برخی غذاهاست . حمص نام یک غذای عربی است و در آن از روغن کنجد یا ارده خام استفاده می شود.

 ارده ماندگاری بالایی دارد و دور از نور خورشید و در دمای معمولی با حفظ کیفیت ارده تا یک سال می توان آن را نگه داری نمود.

 از دیگر ارده و حلوا ارده های معروف جنوب می توان از ارده برازجان، ارده جهرم،ارده زرقان ، ارده اردکان و یزد نام برد.

 

برند محصول : هرنگ طلایی

 

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید