16512

برندهای معتبر سوغات ایران

کلمه سوغات در میان ایرانیان ، معنا و مفهوم عمیقی دارد. ایرانیان کلمه ایرانگردی را دوست دارند و از اینکه از شهرها و مسیرهای کشور پهناور ایران ، عبور نموده و بازدید کنند، لذت می برند. توریسم و جهانگردی ، یک صنعت بزرگ در جهان است و به ویژه در کشور ایران با پتانسیل گردشگری منحصر بفرد ، تفریح و تفرج مسافرت ، لذت بخش و خاطره انگیز است. آریافودز، فروشگاه اینترنتی سوغات ایران است. اطلاعات عمومی سوغاتی شهرهای ایران ، کمک زیادی به گردشگران و مسافران می نماید. فروشگاه سوغات در اکثر شهرهای ایران وجود دارند و بازار های مخصوص به خود دارند. سوغات و صنایع دستی ایران ، جدای از هم نیستند و معمولا در بازارهای یکسان عرضه می شوند ، شهرهایی مانند اصفهان با بازار امام و بازار وکیل ، نمونه هایی از حضور گردشگران و توریست های علاقه مند به خرید سوغات و صنایع دستی را دور هم جمع کرده است. علامه بر انواع شیرینی و خوراکی ها، آجیل و خشکبار و همچنین میوه ها نیز به سوغات شهر های مختلف تبدیل شده اند. سوغات تبریز در تهران، به وفور یافت می شود که ریشه در مهاجرت آذری ها به تهران پایتخت دارد. اما امروزه خرید اینترنتی سوغات ، سفارش انواع سوغات را آسان نموده است.

سوغات شهرهای ایرانی : سوغات سوهان قم، سوغات کاک کرمانشاه، سوغات گز و پولکی اصفهان، سوغات نبات یزد، نان یوخه شیراز، سوغات شیرینی نوقا تبریز، ارده و شیره اردکان، کلمپه کرمان و زعفران مشهد نمونه های اصلی فرآوری، تولید و پخت انواع سوغات اصیل ایرانی هستند.

در این میان، رسم و فرهنگ سوغاتی بردن، خود را نمایان می سازد. در حین مسافرت در ایران، کمتر کسی در برابر خوراکی ها ، شیرینی و سوغاتی شهرهای مختلف ایران ، تاب می آورد و هر آنچه در توان دارد، از سوغات و محصولات سنتی هر شهر و دیار ، خرید می نماید. سوغات هر شهر، خاطره و یادمان همان شهر و همان مسافرت است. لذت آن زمانی دو چندان می شود که به شهر مبدا ، بازگشته اید و برای دوستان و آشنایان ، هدیه و سوغات خود را پیشکش می نمایید.  

سوغات سرای فسا زرشناس

زرشناس : تحت نام سوغات سرای زرشناس ، معروفترین تولید کننده نان فسایی و نان کنجدی و شیرینی های شکلاتی و نارگیلی واقع در شهر فسا ، استان فارس.

عادلی (شیرینی سرای فدک) لار : تولید کننده انواع مسقطی لاری در بسته بندی های متنوع و شیرینی های سنتی و بومی منطقه لارستان.