16512
دسته بندی نتایج
 • خواص نان

   

  خواص نان

   

  1-  مصرف به اندازه باعث کنترل وزن می‌شود. 

  نان حاوی گلوسیدهای پیچیده، پروتئین و فیبر است. در عین حال این ماده‌ی غذایی مفید، چربی و گلوسیدهای زود جذب کمی دارد. باید بدانید که گلوسیدهای پیچیده انرژی لازم برای سوخت و ساز بدن، کنترل عملکرد مغز و سیستم عصبی مرکزی را تأمین می‌کنند. این گلوسیدها در مقایسه با گلوسیدهای ساده دیر جذب می‌شوند. برای همین قند خون را با سرعت زیادی بالا نمی‌برند. نان‌های سبوس داری که حاوی فیبرها و گلوسیدهای پیچیده هستند سیری طولانی مدتی ایجاد می‌کنند و برای همین از ریزه خواری بین وعده‌های غذایی دور می‌مانید. اگر رژیم لاغری گرفته باشید مصرف نان را فراموش نکنید به خاطر این که نان حاوی مواد چرب و قند کمی است. از این گذشته به راحتی شما را سیر می‌کند و جلوی پرخوری را می‌گیرد.

   

 • درباره نان خشک بیشتر بدانید

  نان خشک و فواید مصرف آن ، این نان ها مانند نان های لواش، مسطح هستند ولی نحوه پختشان متفاوت است به این شکل که ...

 • بهترین روش های نگهداری مواد غذایی

  بهترین روش های نگهداری مواد غذایی 

  مردم برای نگهداری مواد غذایی روشهای کمابیش متفاوتی دارند اما پیروی از یک الگوی راهنمای مشخص برای نگهداری مواد غذایی در منزل می‌تواند تا حدود زیادی در حفظ سلامت این محصولات و در نتیجه سلامت افراد خانواده موثر باشد.

 • چه نانی برای افراد دیابتی مناسب است؟

  نان و دیابت

   افراد دیابتی نیاز به حذف نان از رژیم غذایی خود ندارند مگر پزشک یا متخصص تغذیه به آنها توصیه کند. افراد دیابتی می توانند از نانهای کم کربوهیدارت یا چند غله یا نان تهیه شده از غلات کامل استفاده  کنند و همزمان به برنامه ی ورزشی، داروهای تجویز شده توسط پزشک و مصرف غذاهایی با شاخص گلایسمیک پایین، ادامه دهند. این شیوه ی زندگی موثرترین روش برای کنترل قند خون و لذت بردن از زندگی سالم است.

 • خرید سوغات شیراز ؛ از بهترین ها و جذاب ترین ها

  سوغات شیراز ؛ 10 تا از بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها

  برای بیشتر افراد سفر به شیراز با خاطره‌های شیرین همراه است. خیلی از این افراد دوست دارند برای عزیزان و کسانی که دوست دارند چیزی به عنوان سوغاتی بخرند. برای خرید سوغاتی در شیراز انتخاب‌های زیادی پیش رو دارید؛ اما ما 10 تا از بهترین سوغات شیراز را به شما معرفی می‌کنیم تا راحت‌تر انتخاب کنید. 

 • 1
آخرین مطالب