16512
 • خواص نان

   خواص نان خشک رژیمی

   1-  مصرف به اندازه باعث کنترل وزن می‌شود. 

  نان حاوی گلوسیدهای پیچیده، پروتئین و فیبر است. در عین حال این ماده‌ی غذایی مفید، چربی و گلوسیدهای زود جذب کمی دارد. باید بدانید که گلوسیدهای پیچیده انرژی لازم برای سوخت و ساز بدن، کنترل عملکرد مغز و سیستم عصبی مرکزی را تأمین می‌کنند. این گلوسیدها در مقایسه با گلوسیدهای ساده دیر جذب می‌شوند. برای همین قند خون را با سرعت زیادی بالا نمی‌برند. نان‌های سبوس داری که حاوی فیبرها و گلوسیدهای پیچیده هستند سیری طولانی مدتی ایجاد می‌کنند و برای همین از ریزه خواری بین وعده‌های غذایی دور می‌مانید. اگر رژیم لاغری گرفته باشید مصرف نان را فراموش نکنید به خاطر این که نان حاوی مواد چرب و قند کمی است. از این گذشته به راحتی شما را سیر می‌کند و جلوی پرخوری را می‌گیرد.

   

 • درباره نان خشک بیشتر بدانید

  نان خشک و فواید مصرف آن ، این نان ها مانند نان های لواش، مسطح هستند ولی نحوه پختشان متفاوت است به این شکل که ...

 • بهترین روش های نگهداری مواد غذایی

  بهترین روش های نگهداری مواد غذایی 

  مردم برای نگهداری مواد غذایی، روشهای کم و بیش متفاوتی دارند. اما استفاده از یک الگوی راهنمای مشخص برای نگهداری مواد غذایی در منزل می‌تواند تا حدود زیادی در حفظ ماندگاری و سلامت این محصولات و در نتیجه سلامت افراد خانواده نیز، موثر باشد.

 • چه نانی برای افراد دیابتی مناسب است؟

  نان و دیابت

   افراد دیابتی نیاز به حذف نان از رژیم غذایی خود ندارند مگر پزشک یا متخصص تغذیه به آنها توصیه کند. افراد دیابتی می توانند از نانهای کم کربوهیدارت یا چند غله یا نان تهیه شده از غلات کامل استفاده  کنند و همزمان به برنامه ی ورزشی، داروهای تجویز شده توسط پزشک و مصرف غذاهایی با شاخص گلایسمیک پایین، ادامه دهند. این شیوه ی زندگی موثرترین روش برای کنترل قند خون و لذت بردن از زندگی سالم است.

 • برندهای معتبر سوغات ایران

  آشنایی و معرفی برندهای معتبر سوغات ایران (ایرانی) از شهرهای مختلف ایران.

  کلمه سوغات در میان ایرانیان ، معنا و مفهوم عمیقی دارد. ایرانیان کلمه ایرانگردی را دوست دارند و از اینکه از شهرها و مسیرهای کشور پهناور ایران ، عبور نموده و بازدید کنند، لذت می برند. در این میان، رسم و فرهنگ سوغاتی بردن، ذات خود را نمایان می سازد. در حین مسافرت در ایران، کمتر کسی در برابر خوراکی ها ، شیرینی و سوغاتی شهرهای مختلف ایران ، تاب می آورد و هر آنچه در توان دارد، از سوغات و محصولات سنتی هر شهر و دیار ، را خریداری می نماید.

 • تهیه قند رنگی

  تولید قند رنگی

 • انواع قهوه کدامند و تفاوت آنها را بدانید ...

  انواع قهوه را بشناسید و تفاوت آنها را بدانید ...

  در سالهای اخیر، بازار قهوه و مصرف آن در ایران، رونق عجیبی یافته است. پیش از این مصرف چای در بین مردم رایج بود. قهوه دنیایی متفاوت دارد و برای آشنایی مصرف کنندگان ایرانی قهوه ، مطالعه یک پست در خصوص انواع قهوه و تفاوت های آن، جذاب و مفید خواهد بود ... پس با ما باشید ... 

 • نوشیدنی داینامین چیست؟

  نوشیدنی داینامین چیست؟

  نوشیدنی ورزشی یکی از ترندهای محبوب وزشکاران است به خصوص آنهایی که ورزشهای قدرتی انجام می‌دهند.

 • 1
آخرین مطالب